Paldies Maijai Vilnītei, Ogres Valsts ģimnāzijas direktores vietniecei metodiskajā darbā, ONIP svešvalodu jomas metodiķei, par iniciatīvu un ieguldīto darbu Metodiskās dienas pirmsskolu un skolu metodiķiem un mācību jomu vadītājiem organizēšanā 20.08.24. OVĢ.

Par ONIP profesionālo atbalstu jaunajā mācību gadā

Paldies par jūsu iesaisti!

Paldies par jūsu interesi un dalību semināros, kursos, rudens pieredzes konferencē, skolēnu iesaisti mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos pagājušajā mācību gadā! Paldies par gatavību dalīties, vēlmi profesionāli pilnveidoties un darīt vēl labāk!

Profesionālā atbalsta komanda (PAK)

Kopš šī gada pavasara Ogres novada Izglītības pārvaldē (ONIP) ir  izveidota jauna struktūrvienība – Profesionālā atbalsta nodaļa. Mūsu uzdevums ir sniegt atbalstu gan novada izglītības iestāžu skolotājiem, gan vadības komandām, lai mums kopīgi izdotos īstenot Ogres novada virsmērķi izglītībā – pozitīva un vērtīga mācību pieredze un sasniegumi katram. 

Līdzīgi kā iepriekš, arī turpmāk profesionālā atbalsta komandā (PAK) darbosies metodiķi katrā mācību jomā un lielākajā daļā mācību priekšmetu. Praktiski visi metodiķi, kurus esat iepazinuši jau vairākus gadus, turpinās darbu arī šogad. Arvien vairāk mācību priekšmetu metodiķi darbosies savas jomas komandā, veidojot ciešāku sadarbību gan savā starpā, gan starp līdzīgiem speciālistiem izglītības iestādēs. Piemēram:

  • Vita Kravale turpinās vadīt pirmsskolu un sākumskolu jomu
  • Jūlija Plociņa-Kagaine turpmāk vadīs dabaszinātņu mācību jomu, turpinot pildīt bioloģijas un ķīmijas metodiķa pienākumus, sadarbojoties ar fizikas, ģeogrāfijas un dabaszinību metodiķiem;
  • Oksana Grimaļuka-Nazarova, kas līdz šim atbildēja par datoriku, šogad vadīs tehnoloģiju mācību jomu un strādās arī ar izglītības tehnoloģiju mentoriem, lai atbalstītu tehnoloģiju izmantošanu ikvienā mācību priekšmetā;
  • Inguna Kaniņa vadīs jaunu izaugsmes atbalsta jomu un turpinās pildīt arī sociālās pedagoģijas metodiķa pienākumus, veidojot ciešāku sadarbību atbalsta komandas metodiķu un izglītības iestāžu atbalsta speciālistu starpā. 

Visi novada jomu vadītāji un metodiķi ir praktiķi, kas šobrīd strādā novada izglītības iestādēs vai pavisam nesen strādājuši kā skolotāji, iestāžu vadītāji, direktoru vietnieki, metodiķi izglītības iestādēs. Viņi turpina darbu savās izglītības iestādēs, veicot metodiķa darbu nepilnā slodzē ONIP. Paldies PAK komandai par uzņēmību, degsmi, profesionalitāti un vēlmi turpināt darbu, pašiem pastāvīgi mācoties, kas nebūt nav viegli līdztekus ikdienas pienākumiem savās izglītības iestādēs. 

Aiciniet savas jomas metodiķi ciemos! Droši uzrunājiet viņus, ja jums ir kādas idejas vai izaicinājumi, vajadzīgs kolēģa padoms vai atbalsts sadarbības uzsākšanai ar citu izglītības iestāžu  kolēģiem, nepieciešamas mācības pašiem vai kolēģiem! Tāpat kā pagājušajā gadā, profesionālā atbalsta pasākumus pamatā organizēsim ceturtdienās, kad metodiķi būs pieejami arī padziļinātām sarunām un vizītēm izglītības iestādēs. 

PAK jomu vadītāju un metodiķu kontakti pieejami šeit.

Prioritātes un atbalsta veidi

Šogad īpašu uzmanību pievērsīsim diviem izglītības iestāžu darba aspektiem pozitīva mācību pieredze katram un vērtēšana mācīšanās atbalstam. Par šiem abiem tematiem sarunāsimies oktobra pieredzes konferencēs un jomu vadītāju rīkotajos pasākumos. Attīstot izaugsmes atbalsta jomas piedāvājumu, aktualizēsim visu skolotāju lomu pozitīvas mācību pieredzes veidošanā, stiprināsim vadības, atbalsta personāla un skolotāju sadarbību, strādāsim ar skolu vadības komandām par klašu audzinātāju lomu skolā, veidosim atbalsta risinājumus klašu audzinātājiem. Mācību jomu ietvaros sarunāsimies par vērtēšanas jautājumiem, veidosim sadarbības grupas un mācības par vērtēšanu. 

Pastiprināti strādāsim ar tiem profesionāļiem pirmsskolās un skolās, kas ikdienā virza un atbalsta katra skolotāja darbu – pirmsskolu un skolu vadības komandām un cilvēkiem, kurus turpmāk sauksim par vidējā līmeņa vadītājiem. Tie ir skolotāji, kuru galvenais darbs ikdienā ir bērnu un jauniešu mācīšana, taču papildus tam viņi vada, virza, iedvesmo, koordinē arī savu kolēģu darbu kādā svarīgā izglītības iestādes darbības jomā. Tie ir pirmsskolu metodiķi, mācību jomu vadītāji vai koordinatori, metodisko apvienību vadītāji, sadarbības, mācīšanās vai darba grupu vadītāji. Vairāk nekā 100 novada profesionāļu, kuri ikdienā pilda šīs ļoti  svarīgās lomas, 20. augustā jau tikās pirmajā darbseminārā, ko rīkoja OVĢ sadarbībā ar ONIP. Veidosim arī atbalsta piedāvājumu jaunajiem skolotājiem.

Katrā jomā veidosim atbalsta risinājumus trīs līmeņos, aicinot katru no jums izvēlēties to iesaistes un atbalsta veidu, kas jums konkrētajā brīdī visvairāk nepieciešams: 

  • turpināsim INFORMĒT par jomas aktualitātēm, tai skaitā šogad izveidojot četrus Ziņu izdevumus novada pirmsskolu un skolu skolotājiem;
  • veidosim un stiprināsim PROFESIONĀLOS TĪKLOJUMUS, pulcinot kopā novada skolotājus katrā mācību priekšmetā un jomā savstarpējai pieredzes apmaiņai, koleģiālai sadarbībai, tai skaitā rīkojot divas novada skolotāju pieredzes konferences šī gada oktobrī
  • aicināsim padziļināti IZZINĀT UN PILNVEIDOT savu praksi, iesaistoties mācīšanas grupās, profesionālās pilnveides kursos.

Līdzīgi kā iepriekš, gan centīsimies piedāvāt atbalsta risinājumus, uzmanīgi ieklausoties jūsu vajadzībās, gan, iespēju robežās, atsauksimies pirmsskolu un skolu individuālajiem aicinājumiem pēc atbalsta.

Informācija par jomas aktualitātēm

Ziņu izdevums (4x gadā).

Profesionālie tīklojumi   idejas, pieredzes apmaiņa, sadarbības iniciatīvas.

Profesionālās mācīšanās risinājumi novada mācīšanās grupas, nodarbības un kursi, uz vietas skolās.

Sekojiet jomas aktualitātēm savos darba e-pastos!

Par konkrētām norisēm  katrā jomā jūs informēs jomu vadītāji un metodiķi. Sekojiet līdzi jomas aktualitātēm savos izglītības iestādes darba e-pastos! Šī gada jūnija skolotāju aptaujā vairāk nekā 60% no jums atbildēja, ka vēlētos ar profesionālo darbību un atbalstu saistīto informāciju saņemt savos darba e-pastos, tādēļ turpmāk visu informāciju sūtīsim uz jūsu izglītības iestādes Google kontiem, kādi ir izveidoti visiem skolotājiem gan pirmsskolās, gan skolās visā novadā. Google digitālo platformu un rīkus izmantosim arī pieredzes apmaiņai un mācībām.

Novēlu šogad katram no jums atrast savu profesionālo kopienu! Lai jums izdodas noformulēt vienu jaudīgu jautājumu par savu profesionālo praksi, kas iedvesmo meklēt atbildes, mēģināt rast risinājumus un sajust sava darba augļus bērnu aizrautībā un izaugsmē!

Zane Oliņa, PhD, ONIP Profesionālā atbalsta nodaļas vadītāja

Paldies Maijai Vilnītei, Ogres Valsts ģimnāzijas direktores vietniecei metodiskajā darbā, ONIP svešvalodu jomas metodiķei, par iniciatīvu un ieguldīto darbu Metodiskās dienas pirmsskolu un skolu metodiķiem un mācību jomu vadītājiem organizēšanā 20.08.24. OVĢ.
Paldies Maijai Vilnītei, Ogres Valsts ģimnāzijas direktores vietniecei metodiskajā darbā, ONIP svešvalodu jomas metodiķei, par iniciatīvu un ieguldīto darbu Metodiskās dienas pirmsskolu un skolu metodiķiem un mācību jomu vadītājiem organizēšanā 20.08.24. OVĢ.
Iepriekšējais Vēlamies svērt svarīgo!